Čistič katalyzátoru a lambda sondy OXICAT

0 Comments

Článek byl naposledy upraven

Bluechem OXICAT je aditivum do paliva (pro benzinové i naftové motory), které rozpouští pryskyřici a saze. Primárně je určené k vyčištění katalyzátoru a lambdasondy, ale čistí kompletně celý výfukový systém ve kterém se nachází také např. EGR ventil a turbodmychadlo.

Jak používat OXICAT?

Přísada OXICAT se aplikuje přímo do palivové nádrže nejlépe před tankováním a celý obsah 300ml ošetří 60 až 80l paliva, působí přímo během jízdy a aplikaci bychom měli opakovat každých 10000km.

Proč používat OXICAT?

Čistič katalyzátoru a lambdasondy je vhodné aplikovat při pozorované ztrátě výkonu motoru nebo při zvýšení spotřeby, ale hlavně jde o přísadu předcházející těmto problémům. Oxicat zabezpečí správné fungování výfukového systému a tím se vyhnete chybovým hláškám z důvodů znečištění emisního systému.

Recenze přísady Bluechem OXICAT

Přísadu jsem aplikoval na voze Citroen C1 1.0VVT-i 50kw s nájezdem asi 130000km, s vozem jsem sám najel posledních 50000km. Od prvopočátku jsem používal aditiva do benzínu, nejprve benzinový VIF (asi 10000km) a poté jen a pouze PETROL MULTI CONDITIONER od výrobce XENUM. S přísadami XENUM jsem měl předchozí velmi dobré zkušenosti s naftovými vozy a proto jsem se rozhodl pro změnu.

OXICAT jsem tedy nalil asi do půlky nádrže a dotankoval benzin do vypnutí pistole. Před aplikací jsem demontoval střední díl výfuku a nahlédl na katalyzátor v jakém je stavu co se nečistot týče, poté jsem vyjel asi půl nádrže, dotankoval do plna a vyjel skoro celou nádrž. Najel jsem celkově asi 900km a opět jsem demontoval výfuk a zkontroloval výsledek. S katalyzátorem ani lambda sondou nebyly před aplikací problém i samotný výrobce doporučuje OXICAT používat jako prevenci, tak mě samotného zajímal výsledek.

bluechem oxicat katalyzátor

Pohled na zadní stranu katalyzátoru vlevo před použitím a vpravo po najetí 900km.

Závěr

Na první pohled lze mezi fotografiemi vidět rozdíl a jisté vyčištění katalyzátoru, ale jak jsem psal výše s katalyzátorem a celkově s motorem nebyly před aplikací žádné problémy (ucpaný katalyzátor vypadá jinak).

Čistotu celého výfukového systému přikládám k dlouhodobému používání aditiv do benzinu. Auto jezdilo dva roku v kuse hlavně krátké trasy (3km do práce a 3km z práce), kdy nemohlo dojít k ohřátí motoru na provozní teplotu, přesto to nejde na výfukovém systému nijak poznat. Každopádně pokud žádná aditiva nepoužíváte (doporučuji začít :D), případně po koupi nového vozu mohu použití aditiva OXICAT doporučit. Celkově produkty Bluechem mají dlouhodobě kladné recenze a jsou mezi motoristy velmi oblíbené a především fungují.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Nejnovější příspěvky

Nejprohlíženější příspěvky

Nejnovější komentáře

Rubriky

Archivy