Výměna motorového oleje CItroen C5 III X7 2.0HDi 16V

Poslední aktualizace proběhla 13. 6. 2024 uživatelem admin

Postup výměny motorového oleje na voze Citroen C5 III X7 s motorem 2.0HDi 16V 103kw. Samotná výměna motorového oleje je opravdu snadná a časově nenárošná.

Potřebujeme:

Postup výměny:

Nejprve vypustíme starý motorový olej, originální zátka je na imbus vel. 6mm. Olej necháme vytékat a pustíme se do olejového filtru.

motor 2.0hdi

Po sundání horního krytu motoru je vidět víčko olejového filtru ve předu motoru.

2.0hdi 16v olejový filtr

K povolení víčka olejového filtru potřebujeme ráčnu s prodloužením a ořech o velikosti 27mm.

Po demontáži starého filtru nesmíme zapomenout na výměnu těsnící gumičky, která je navlečená na víčku,

Já po demontáži filtru vytahuji pomocí stříkačky s hadičkou ještě starý olej z tělesa olejového filtru. Takto vytáhnu asi dvě plné stříkačky, samozřejmě to není nutné, ale vytáhnu tak asi 1dcl starého oleje. Viz video níže.

Poté do víčka nacvakneme nový olejový filtr a víčko s filtrem našroubujeme zpět. Víčko dotahujeme s citem až na doraz, pokud se použije více síly, tak může plastové víčko prasknout.

Nyní se přesuneme pod auto a na šroubujeme zpět zátku s novou podložkou.

V posledním kroce nalijeme nový motorový olej, osobně požívám olej Total Quartz INEO C3 5W-40 který nemá sníženou viskozitu a je také určený pro filtr pevných částic (předepsaný olej výrobcem je Total Quartz INEO ECS 5W-30). Jelikož je objem olejové náplně něco přes 5 litrů nalijeme celé balení a měrka by měla ukazovat něco málo pod maximální hodnotou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *