Čistič katalyzátoru, lambda sondy, ventilů a spalovacích komor

Poslední aktualizace proběhla 25. 10. 2022 uživatelem admin

V tomto článku bych chtěl popsat jak celkem snadno vyčistit sání motoru, sací i výfukové ventily, spalovací komory, písty a také katalyzátor s lambda sondamibenzinového motoru pomocí přípravku CATALYTIC SYSTEM CLEANER.

Tento přípravek se aplikuje do sání motoru a odstraňuje zbytky karbonu a jiných nečistot za běhu motoru bez nutnosti demontáže.
mannol catalytic cleaner

Jde o čištění pomoc kapačky, kterou pověsíme na otevřenou kapotu a jehlu zapíchneme do gumové hadice sání. Vše potřebně najdeme přímo v balení přípravku.

napojení dekarbonizaceDruhý konec napojíme na víčka nádobky s přípravkem (díru lze vytvořit třeba šroubovákem).

víčko

Víčko našroubujeme na nádobku a zapojíme hadičky, poté nádobu pověsíme na háček, který najdete v balení dnem vzhůru. Modrý „špuntík“ při aplikaci vytáhneme.

hadička

Nyní pomocí regulátoru průtoku nastavíme interval kapačky asi na 3 kapky za sekundu. Úplným zaškrcením zastavíme průtok čističe.

Poté můžeme zpět namontovat vzduchový filtr a nastartovat motor, celý obsah lahve projde motorem za 45 minut až hodinu, otáčky motoru by měli být o něco vyšší než je volnoběh a to asi 1500 otáček. Motor musí mít před aplikací provozní teplotu.

Pokud Vám větší část hadiček leží na motoru a kapota není natolik vysoko může dojít k problému se samospádem a aplikace se zpomalí nebo zastaví. Jestli máte možnost, doporučuji zavěsit přípravek výše než na kapotu.

Při aplikaci jsem nezaznamenal vliv čističe na chod motoru, ten běžel bez jakýchkoliv problémů. Jediná změna byla pára, která šla od výfuku ikdyž byl motor zahřátý na provozí teplotu.

Čistič se v motoru zcela nespálí a prochází dále, tedy čistí i výfukové ventily a katalyzátor s lambda sondou.

Níže můžete vidět záběr výfuku před aplikací a se zahřátým motorem a v dalším videu při aplikaci přípravku.

2 odpovědi na “Čistič katalyzátoru, lambda sondy, ventilů a spalovacích komor”

    1. O produktu s podobným použitím pro naftové motory nevím, ale dost populární přípravek k čištění spalovacích komor a ventilů bez větší demontáže je Pro-Tec CARBON X K1 + K2, který je jak pro benzinové, tak i naftové motory.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *