Výměna motorového oleje Citroen C3 1.4i 54kw

Poslední aktualizace proběhla 25. 10. 2022 uživatelem admin

Postup výměny motorového oleje u vozu Citroen C3 s benzinovým motorem 1.4i 54kw. Výměnu doporučuji provádět se zahřátým motorem na provozní teplotu.

Na výměnu motorového oleje a filtru potřebujeme:

Motorový olej doporučuji použít se stejnou viskozitou jako byl používán doposud, většinou se používá olej 10W-40 nebo 5W-40. Pokud jezdíte s autem spíše kratší trasy, tak doporučuji volit olej 5W-40.

Nejprve musíme vypustit starý motorový olej, výpustný šroub se nachází na zadní straně olejové vany. Šroub povolíme čtyřhranným klíčem 8 mm (lze vybrousit z 10mm imbusového klíče).

Starý motorový olej (něco málo přes 3 litry) odchytíme do připravené nádoby.

Demontujeme olejový filtr, který najdeme zepředu motoru napravo od katalyzátoru, po odšroubování víčka vyteče olej z filtru do olejové vany.

Starý olejový filtr po najetí 10000km.

Čistým hadrem vyčistíme těleso a víko olejového filtru.

Vyměníme těsnění na víčku (je součástí balení filtru) a vsuneme nový olejový filtr, olejový filtr s víčkem našroubujeme do tělesa a s citem dotahujeme. V případě poškození víka olejového filtru je nutná jeho výměna.

Očistíme výpustný šroub (originální šroub je magnetický) a vyměníme podložku, našroubujeme do olejové vany a s citem dotáhneme.

V posledním kroce výměny nalijeme nový motorový olej, celková náplň je asi 3,1l oleje.

Motor nastartujeme a necháme pár minut běžet, poté motor vypneme necháme stéci olej zpět do vany a zkontrolujeme množství na olejové měrce, v případě potřeby dolijeme na maximální hranici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *