Odstranění škrábanců na autě

Poslední aktualizace proběhla 25. 10. 2022 uživatelem admin

V tomto článku bych chtěl ukázat jak odstranit škrábance z laku auta pomocí leštícího mléka VENOX, která je vhodná jak pro strojní, tak i ruční leštění. Leštěnka slibuje úplné odstranění škrábanců namísto dočasného zakrytí. Předem musím dodat, že žádná leštěnka neodstraní 100% všechny škrábance a už vůbec ne hluboké rýhy až na základovou barvu. Odstranit škrábance jsem se pokoušel na bez mála 20 let starém laku, auto má najeto pře 310000km, takže o nějaké ty škrábance nebyla nouze.

Odstranění škrábanců na autě

Umytí auta

V první řadě musíme vůz důkladně umýt, doporučuji použít autošampón namísto Jaru nebo různých jiných čističů z domácnosti. Nejprve tedy auto umyji teplou vodou se šamponém pomocí mycí houby, postupuji od střechy směrem dolů a nakonec objedu prahy a nárazník zespoda a také kola s pneumatikami. Špinavou vodu vyliji, důkladně vyperu houbu a napustím si jen čistou teplou vodu a postupuji stejně jako se šamponem abych smyl zbytky pěny a nečistot. Na závěr auto vysuším starým bavlněným tričkem použiji vždy co dům dá.

Leštění laku

Nyní se pustím do leštění nejlépe v polostínu, na přímém slunci leštící mléko rychle zasychá a leštění je o to namáhavější. K aplikaci mléka použijeme přiloženou houbičku na kterou si vymačkáme mléko a krouživými pohyby leštíme. Vždy leštíme jen menší plochu řekněme asi 30×30 cm a postupujeme po celé karoserii případně rozleštíme jen poškrábaná místa.leštěnka na škrábance

Odstranění škrábanců pomocí mléka VENOX se pokusím detailněji přiblížit na třech částech vozu, nejprve na prvé straně zadního nárazníku za kolem, na pátých dveřích a na pravém zadním blatníku, který byl poškrábán pravděpodobně při nešikovném couvání. U každé čísti najdete video z leštění a fotografii pořízenou před a po leštění k porovnání.

Odstranění škrábanců z nárazníku

 jak odstranit škrábance z laku autaSe škrábanci na zadním nárazníku si VENOX poradil velmi dobře, asi za minutu jsem s jeho pomocí odstranil většinu oděrek a dokonce z velké části i jeden větší šrám.

Odstranění škrábanců z pátých dveří

pasta na škrábanceDrobné škrábance z laku pátých dveří opět celkem snadno zmizely a lak celkově prokoukl.

Odstranění škrábanců ze zadního blatníku

leštěnka na škrábance venox k2Na konec jsem se pokusil rozleštit největší šrám na autě, který je na pravém zadním blatníku a výsledek mě velmi mile překvapil.

Závěr

Sám jsem byl velmi zvědavý jak si VENOX se škrábanci na karoserii poradí a hlavně jak se bude s leštícím mlékem pracovat. Ikdyž výrobce uvádí, že jde o mléko jeho konzistencí spíše připomíná něco mezi mlékem a pastou. Každopádně se s leštěnkou pracuje velmi snadno a to i díky přiložené houbičce, na závěrečné doleštění doporučuji použít utěrku z mikrovlákna. Za cenu do 200,-Kč jde dle mého názoru o velmi kvalitní produkt, který bych se určitě nebál doporučit. Celkové množství 180g by mělo vystačit na dvě leštění celého vozu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *