Výměna motorového oleje Citroen C1/ Peugeot 107/ Toyota Aygo 1.0VVT-i 50kw

Poslední aktualizace proběhla 25. 10. 2022 uživatelem admin

Výměna motorového oleje na motoru 1.0VVT-i je opravdu snadná a věřím, že ji zvládne opravdu každý. Hlavní výhodou je že není nutné nic speciálně demontovat a vše je dobře dostupné.

Na výměnu motorového oleje a filtru potřebujeme:

Nejdříve je potřeba vypustit starý motorový olej, proto si přichystáme ráčnu s klíčem č. 14 a nádobu na zachycení oleje. Výpustný šroub najdeme na spodní částí olejové vany ze strany od kabiny.

Zátku olejové vany vyšroubujeme a vypustíme motorový olej. Olej necháme vytékat a pustíme se do výměny olejového filtru.

Olejový filtr najdeme vlevo od olejové vany (viz obrázky výše). K jeho výměně je dobré mít klíč na olejové filtry, který nám usnadní jeho povolení. Po uvolnění musíme být připraveni na zachycení oleje, který nám vyteče z filtru.

Opět necháme několik minut olej kapat a namontujeme nový olejový filtr. Před jeho montáži potřeme těsnění kapkou oleje, aby nám filtr hezky dosedl a našroubujeme. Filtr dotahujeme rukou.

Nyní zašroubujeme zátku olejové vany spolu s novým těsněním a nalijeme asi 3 litry motorového oleje. Zátku dotahujeme s citem.

Nastartujeme motor a zkontrolujeme zda nám olej nikde nevytéká. Pokud je vše v pořádku, tak máme výměnu oleje úspěšně za sebou. Motor vypneme a asi za 10 minut zkontrolujeme množství oleje na měrce, v případě potřeby dolijeme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *