Extra silný čistič motorů

Poslední aktualizace proběhla 25. 10. 2022 uživatelem admin

Čistič motorů od výrobce 4MAX (dříve prodávaný pod značkou Kager) je momentálně nejsilnější čistič, který jsem mohl vyzkoušet. Snadno odstraňuje i velmi silné nečistoty jako jsou saze, olejové usazeniny a částečně i korozi. Nepoškozuje gumu, plasty ani lakované díly. Někomu může vadit, že jde o polský výrobek, ale každý kdo tento čistič motoru vyzkouší už nehledá jiný.

Čistič jsem vyzkoušel na čištění motoru jak vnitřních, tak i vnějších částí, na EGR ventil, brzdové třmeny, silně znečištěná litá kola, sklo krbových kamen a spoustu dalších znečištěných dílů a nikdy nezklamal.

Použití:

Čistič aplikujeme na znečištěný díl a necháme několik minut působit, poté stačí jen opláchnout vodou, případně otřít hadrem. Pumpičku čističe můžete nastavit na pěnu nebo na proud podle potřeby. Pokud je povrch členitý je dobré po aplikaci použít třeba starý kartáč, díky kterému se přípravek dostane do všech mezírek.

Ukázka síly:

Sílu čističe se pokusím přiblížit na bloku motoru, konkrétně na straně rozvodu u motoru 1.0VVT-1 (1SZ). Rozvod je zde řešený řetězem, který je samozřejmě mazán motorovým olejem.

Blok motoru před očištěním
Blok po aplikaci čističe motoru a použití starého kartáče na nádobí

Poté jsem nechal čistič několik minut působit, asi po 5 minutách jsem motor opláchnul vodu jak můžete vidět na videu níže. Bohužel rozprašovač trochu protestoval a nechtělo se mu fungovat.

V dalším videu je ukázka použití na domcích uložení vačkové hřídele.

Tip na závěr:

Pokud chcete očistit více malých částí nebo silně znečištěný díl mám osvědčený následující postup. Díly si vložím do kelímku nebo lavoru a nastříkám čističem motoru, nechám chvíli působit a zaliji teplou nebo horkou vodou, tak aby byly všechny části ponořené ve vzniklém roztoku (vody neliji zbytečně moc). Pokud možno nechejtě několik hodin působit (klidně přes noc). Následující den vytáhnete z lázně maximálně očištěný díl.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *